Wielkimi krokami zbliża się czas podejmowania wyborów przez absolwentów szkół podstawowych. W naszym liceum ogłaszamy nabór do 4 klas pierwszych. Każdy z pewnością znajdzie profil przystępny dla siebie z ciekawą ofertą edukacyjną. W najbliższym czasie będziemy publikować informacje o naszej ofercie, bo już od 9 maja 2023 r. można będzie składać podania do szkół ponadpodstawowych.

ZASADY REKRUTACJI DO I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W NOWOGARDZIE
Drogi absolwencie Szkoły Podstawowej! Już niedługo staniesz przed koniecznością wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły, przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, co chcesz robić w przyszłości, to Liceum jest właśnie szkołą dla Ciebie. Po ukończeniu szkoły bedziesz miał już średnie wykształcenie. Nastepnie możesz kontynuować naukę w szkołach policealnych, gdzie zdąbędziesz wymarzony zawód. Takie szkoły trwają zazwyczaj nie dłużej niż dwa lata. Możesz też pójść na wymarzone studia, jeżeli nadal chcesz się uczyć. Z wykształceniem średnim, jeśli tylko zechcesz, możesz po Liceum iść do pracy, bo wielu pracodawców wymaga dzisiaj wykształcenia średniego.
Podania do szkoły można składać w wersji elektronicznej. Wypełniony kwestionariusz należy przesłać na maila szkoły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Inne dokumenty będzie można dostarczyć w terminie późniejszym, zgodnie z terminami rekrutacji.