KOLEJNA GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW ZA NAMI

Realizowany w naszej szkole projekt, zakłada realizację zajęć profilaktycznych. Temat lekcji nr 5:  JA I MOJE RELACJE ZE ŚRODOWISKIEM ONLINE I OFFLINE

Tematyka nawiązuje do relacji, jakie uczeń/-nnica ma w środowisku online i relacji z urządzeniami ekranowymi. Celowo używam tu słowa „relacja”. Relacja w środowisku online i w środowisku offline to dwa różne sposoby komunikacji i interakcji z ludźmi, które mają swoje zalety i wady. Relacja w świecie online to taka, która przebiega za pośrednictwem internetu. Relacja z urządzeniami elektronicznymi, takimi jak komputer, telefon czy tablet, też mieści się w definicji relacji w środowisku online. Relacja w środowisku offline to taka, która przebiega bezpośrednio w świecie rzeczywistym, twarzą w twarz z drugą osobą.

O tym i o zasadach higieny cyfrowej mogli przekonać się uczniowie naszej szkoły.