WOLONTARIUSZE Z I LO W NOWOGARDZIE Z WIZYTĄ W DPS

„Największą satysfakcję odczuwamy właśnie wtedy, gdy dajemy innym coś z siebie,
 gdy za cel stawiamy sobie poprawienie warunków życia innych ludzi,
 gdy przyłączamy się do jakiejś większej sprawy i staramy się
wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający świat.”

Nick Vujicic

Wolontariat młodzieżowy to zaszczytna funkcja podyktowana pragnieniem serca, aby nieść pomoc i służyć drugiemu człowiekowi. Wśród uczniów naszej szkoły znaleźli się ludzie z pasją, entuzjazmem i empatią, którzy chcą wnieść chociaż odrobinę szczęścia i radości w życie pensjonariuszy nowogardzkiego Domu Pomocy Społecznej.

W związku z tym została podpisana umowa wolontariacka pomiędzy dyrekcją I LO oraz dyrekcją DPS w Nowogardzie w ramach, której uczniowie, pod opieką nauczycieli pani Barbary Papuszki i Jolanty Mielewczyk, w sobotnie przedpołudnia  realizują swoje zadania w ramach wolontariatu, spędzając czas z pensjonariuszami.

Pierwsza wizyta to  zapoznanie z zasadami wolontariatu, które przedstawiła  pani Małgorzata Danilewska oraz zapoznała  z topografią DPS. Był to także czas na zapoznanie się z mieszkańcami oraz  słodki poczęstunek, kawę i herbatę, które zebraliśmy podczas akcji organizowanej w szkole „Poczęstunek dla seniora”.

Kolejne sobotnie wizyty to już bezpośrednie kontakty z mieszkańcami, rozmowy, czytanie książek i wierszy, układanie puzzli, rysowanie, spacery itp.  Nasi uczniowie świetnie współpracują ze sobą, ale także z mieszkańcami, są otwarci, życzliwi, zostały zawarte nowe znajomości, wzajemnie uczymy się poznawać i odkrywać świat.

Jolanta Mielewczyk
Barbara Papuszka

https://www.powiat-goleniowski.pl/aktualnosci,mlodzi-lubia-pomagac---umowa-wolontariacka-z-domem-pomocy-spolecznej-w-nowogardzie,10060.html